Spokojíte se jen s tím nejlepším?

Chcete aby Váš nový dům byl ekologický, ale neutrpěl na své kráse?
  • Pořiďte si svou střechu ze Švýcarských, nebo Holandských fotovoltaických tašek, které kladou velký důraz na design a kvalitu zpracování. Díky vkládání solárních modulů do pálené tašky je tato fotovoltaická střecha velice variabilní. Systém se dá v budoucnu samozřejmě rozšířit, limitující je zde stejně jako u klasických panelů plocha střechy
  • Tašky bez panelů vypadají úplně stejně a tak se z nich dá snadno doplnit jižní strana, abychom nepřesáhli požadovaný výkon, a pokrýt jimi i strana severní. Je to opravdu jako standardní krytina.
Solární střecha Arpeg

Proč solární tašky?

Žádné složitosti v tom nehledejte...
Solární tašky Arpeg
  • Skvělý design
  • Dlouhá životnost
  • Vysoká odolnost proti krupobití
  • Vaše střecha zůstává průchozí
  • Rozšiřitelnost

Máte dotaz? Zeptejte se

Poptávkový formulář

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění najdete zde.
Holandská taška - Arpeg

Holandské tašky

V rámci naší série je Blackline absolutním přínosem pro váš projekt: krásný, odolný a efektivní. Střešní taška solárních článků se skládá z vysoce kvalitních a vodotěsných střešních tašek s integrovaným účinným fotovoltaickým modulem vyráběným podle přísných norem IEC. Použitím pěti (neviditelných) přípojnic ve fotovoltaickém modulu je proud zpracováván rychle a efektivně, což také dlouhodobě zvýhodňuje životnost a výkon panelu.

Taška je bez jakýchkoliv nerovností, prakticky neexistuje žádné zanesení nečistotou a vaše střecha vypadá i po desítkách let jako nová.

Švýcarská taška - Arpeg

Švýcarské tašky

Solární tašky od společnosti Panotron byly vyvinuty společně s výrobcem Rapperswil Louis Gasser AG. Součástí Rapperswil rodinného podniku jsou Tuileries & Briqueteries Bardonnex SA a Morandi Frères SA, založené v roce 1918.

Jejich portfólio tvoří jílové produkty nejvyšší kvality jako jsou střešní tašky, cihly a dlaždice. Všechny jejich produkty jsou vyrobené v domovské firmě ve Švýcarsku.

Záruka

30 let na odolnost proti vodě, mrazu a odolnosti proti rozbití
25 letá záruka lineárního výkonu nejméně 80%
Záruka 10 let na výrobek

FAQ

Vyplatí se mi FVE - fotovoltaická elektrárna? Jaká je pořizovací cena?

Zda se FVE vyplatí záleží na mnoha faktorech. Mezi ně patří například účel použití (v rodinném domě či ve firmě), energetická náročnost budovy, chování obyvatel v domácnosti nebo lokalita umístěné nemovitosti. Návratnost vynaložených investic se může projevit za tři, pět, sedm nebo patnáct let. 

Pořizovací cena se pohybuje v rozmezí od 120 000 Kč do 350 000 Kč v závislosti na typu fotovoltaické elektrárny do domácnosti. Výhodou je však možnost získání dotace, která vám pokryje až 50 % nákladů!

Instalace FVE a jak dlouho trvá?

Instalace FVE trvá zpravidla 1 až 2 dny v závislosti na velikosti systému a typu střechy.  První den se obvykle instalují fotovoltaické panely na střechu, druhý den probíhá instalace střídače, baterie, ochran a napojení na vaši elektroinstalaci. U menších instalací lze stihnout obojí v jeden den. Odhadovanou dobu instalace vám sdělíme před realizací.

Instalaci fotovoltaické elektrárny předchází zdlouhavý proces, který může trvat jeden až dva měsíce v závislosti na napojování do distribuce ČEZ nebo EON. Součástí tohoto procesu je zajištění potřebné dokumentace jako je energetický posudek, projektová dokumentace, zajištění dotací, revizí a mnoho dalšího. Celý proces instalace pak může trvat zhruba tři měsíce. Vše zajistíme za vás.

Jaká je životnost fotovoltaické elektrárny?

Investovali jste do elektrárny a máte strach, že budete muset za pět let kupovat nové panely? Výrobci fotovoltaických panelů garantují životnost panelů 30 až 40 let. 

Výhodou fotovoltaických panelů je možnost ekologické likvidace po uplynutí jejich životnosti. Koupí každého panelu je automaticky uhrazen ekologický poplatek, který umožňuje jednoduchou likvidaci zdarma v jakémkoliv sběrném dvoře i za 40 let.

Jak fotovoltaická elektrárna funguje?

Nejvíce energie z fotovoltaické elektrárny získává domácnost v průběhu dne, kdy dochází k největší produkci. Přebytky se ukládají do baterie, která se aktivuje ve večerních hodinách a začne domácnosti dodávat energii nastřádanou přes den. V ranních hodinách fotovoltaické elektrárna nemusí vyrábět potřebné množství energie a bývá proto doplňována z baterie či distribuční sítě. V případě systému s akumulací do vody posílá tyto přebytky jednotka wattrouter na ohřev teplé vody prostřednictvím bojleru nebo kotle s akumulační nádobou.

Potřebujete poradit?
Zanechte nám své číslo a odborník z Vaší oblasti se Vám ozve zpět.