Spolehlivý dodavatel
fotovoltaiky,
kde neplatíte
nic předem Mám
zájem
Znáte nás
z televize Přehrát
video
Spočítejte si fotovoltaikuNezávazná protinabídka

Spokojíte se jen s tím nejlepším?

Chcete aby Váš nový dům byl ekologický, ale neutrpěl na své kráse?
  • Pořiďte si svou střechu ze Švýcarských, nebo Holandských fotovoltaických tašek, které kladou velký důraz na design a kvalitu zpracování. Díky vkládání solárních modulů do pálené tašky je tato fotovoltaická střecha velice variabilní. Systém se dá v budoucnu samozřejmě rozšířit, limitující je zde stejně jako u klasických panelů plocha střechy
  • Tašky bez panelů vypadají úplně stejně a tak se z nich dá snadno doplnit jižní strana, abychom nepřesáhli požadovaný výkon, a pokrýt jimi i strana severní. Je to opravdu jako standardní krytina.

            Solární střecha Arpeg

Proč solární tašky?

Žádné složitosti v tom nehledejte...
Solární tašky Arpeg
  • Skvělý design
  • Dlouhá životnost
  • Vysoká odolnost proti krupobití
  • Vaše střecha zůstává průchozí
  • Rozšiřitelnost

Máte dotaz? Zeptejte se

Dotaz / Nezávazná poptávka fotovoltaiky nebo tepelného čerpadla

Pošlete nám nezávaznou poptávku nebo se nás zeptejte na cokoli.

Rádi Vám pomůžeme zodpovědět veškeré otázky spojené s fotovoltaikou i s tepelnými čerpadly.

Po vyplnění formuláře se Vám ozve odborník na fotovoltaiku z Vaší oblasti.

STAV:OK

Stále přijímáme nové objednávky

Stále přijímáme nové objednávky

Chtěli byste FVE a nechcete čekat půl roku? Ozvěte se.

Potřebujete poradit?

Máme kapacity i na Vaše dotazy, klidně nám napište.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění najdete zde.
Holandská taška - Arpeg

Holandské tašky

V rámci naší série je Blackline absolutním přínosem pro váš projekt: krásný, odolný a efektivní. Střešní taška solárních článků se skládá z vysoce kvalitních a vodotěsných střešních tašek s integrovaným účinným fotovoltaickým modulem vyráběným podle přísných norem IEC. Použitím pěti (neviditelných) přípojnic ve fotovoltaickém modulu je proud zpracováván rychle a efektivně, což také dlouhodobě zvýhodňuje životnost a výkon panelu.

Taška je bez jakýchkoliv nerovností, prakticky neexistuje žádné zanesení nečistotou a vaše střecha vypadá i po desítkách let jako nová.

Švýcarská taška - Arpeg

Švýcarské tašky

Solární tašky od společnosti Panotron byly vyvinuty společně s výrobcem Rapperswil Louis Gasser AG. Součástí Rapperswil rodinného podniku jsou Tuileries & Briqueteries Bardonnex SA a Morandi Frères SA, založené v roce 1918.

Jejich portfólio tvoří jílové produkty nejvyšší kvality jako jsou střešní tašky, cihly a dlaždice. Všechny jejich produkty jsou vyrobené v domovské firmě ve Švýcarsku.

Záruka

30 let na odolnost proti vodě, mrazu a odolnosti proti rozbití
25 letá záruka lineárního výkonu nejméně 80%
Záruka 10 let na výrobek

Solární tašky: nejčastěji kladené otázky

Věděli jste, že existují i jiné způsoby využití solární energie než jsou fotovoltaické panely? Solární tašky jsou kompaktnější verzí solárních panelů a mnoho našich klientů o jejich existenci dosud nemělo ani ponětí. Přečtěte si odpovědi na ty nejpalčivější dotazy týkající se fotovoltaických tašek a zjistěte více o solárních střešních taškách a jejich výhodách.

Jak fungují solární tašky?

Solární tašky fungují podobně jako fotovoltaické panely, ale narozdíl od nich jsou přímo součástí střechy. Uvnitř každé solární tašky se nachází fotovoltaické články, které po dopadu slunečního záření vytváří elektrické pole. Vzniklou energii pak můžete využívat k různým účelům, nejčastěji pro chod spotřebičů nebo ohřev vody.

Jaká je cena solárních tašek?

Cena solárních tašek se odvíjí od jejich počtu a použitého typu fotovoltaických tašek. Obecně můžeme říci, že cena se pohybuje o 30 až 40 % výše, než kdybyste si pořídili klasické pálené tašky a k nim FVE panely zvlášť. Pokud vás zajímá, jaká by byla cena solárních tašek přímo na vaší střeše, vyplňte kontaktní formulář a my se vám ozveme s cenovou nabídkou. 

Jak se fotovoltaické tašky instalují?

Fotovoltaické tašky nahrazují střešní krytinu. Jednotlivé solární tašky se na střeše propojují a následně se svedou dovnitř budovy. S instalací fotovoltaické střešní krytiny si ale nemusíte lámat hlavu – vše vykomunikujeme s vaším projektantem.

Jaké jsou rozměry fotovoltaických tašek?

Fotovoltaické tašky mají podobné rozměry jako tradiční střešní krytina – díky tomu do ní krásně zapadnou a výsledkem je kvalitní střecha s dlouhou životností, ze které navíc můžete čerpat elektřinu.

Kam se hodí fotovoltaická střešní krytina?

Solární střešní tašky se hodí v podstatě kamkoliv. Jejich velkou výhodou je vysoká odolnost vůči vnějším vlivům. Díky tomu se fotovoltaické tašky používají například do horských oblastí apod.

Jaké solární (fotovoltaické) tašky máte v nabídce?

V našem sortimentu aktuálně najdete dva typy kvalitních solárních tašek ze Švýcarska a Holandska. Pokud máte zájem o více informací, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat.

Jsou pro mě vhodnější solární střešní tašky nebo fotovoltaické panely?

Pokud si nejste jisti, zda jsou pro vás solární tašky správným řešením, rádi vám poskytneme odbornou konzultaci. Nevýhodou fotovoltaické střešní krytiny může být vyšší cena, jinak ale převažují výhody:

  • Solární tašky jsou elegantnější a vzhledově atraktivnější než fotovoltaické panely a skvěle se kombinují s moderními domy
  • Solární tašky jsou extrémně odolné vůči vnějším vlivům a mají dlouhou životnost
  • Údržba fotovoltaických tašek je snazší než údržba fotovoltaických panelů
  • Pokud vás stavba střechy teprve čeká nebo budete stavět střechu novou, jsou solární tašky jasnou volbou

Lze na solární tašky využít dotaci Nová zelená úsporám?

Samozřejmě, i fotovoltaické tašky lze pořídit výhodněji, stejně jako v případě klasických fotovoltaických panelů. Výše dotace se odvíjí od výkonu solárních tašek. Se žádostí o dotaci a jejím získáním vám rádi pomůžeme a v případě objednání solárních tašek od nás dokonce získání dotace smluvně garantujeme. Kontaktujte nás ještě dnes a vydejte se zelenější cestou díky fotovoltaické střešní krytině.

FAQ

Chci střešní fotovoltaické panely, ale nemám orientaci na jih

Pokud chcete pořídit fotovoltaické panely, ale nemáte orientaci střechy na jih, pak to nevadí. Většina zájemců o instalaci fotovoltaických panelů na klíč nemá orientaci na jižní stranu a přesto fotovoltaiku pro výrobu vlastní elektřiny využívá. Jde hlavně o to, že jižní orientace se sklonem 35 stupňů je nejideálnější z hlediska maximální využitelnosti fotovoltaických panelů. Takže fotovoltaika je řešením pro všechny střešní plochy. Třeba již přidáním dvou fotovoltaických panelů se západní orientací, nebo rozdělením poloviny fotovoltaických panelů na východní a západní část, se dokážete dostat na stejnou využitelnost FVE jako při jižní orientaci. Jednoduchým řešením je tedy to, že FVE panelů na střeše budete mít v odpovídajícím počtu. Tento počet pro každou konkrétní střechu vám musí navrhnout dodavatel fotovoltaických panelů. U nás je tato služba zdarma.

Na jaký typ střechy se fotovoltaika hodí

V podstatě se dá říci, že fotovoltaické panely lze nainstalovat na jakýkoliv typ střechy. Fotovoltaické panely nelze aplikovat pouze na jeden typ střechy, a tím je střecha z eternitových tašek.  Ty jsou v podstatě nepochozí, střecha pak může popraskat a zatékat do ní. Jinak jakékoliv střešní krytiny (pálené a betonové tašky, šindel, plechová střecha…) tím, že jsou pochozí, umožňují instalaci fotovoltaického systému. Instalace FVE panelů se provádí tak, že na tašky se pro účely kotvení použijí háky, které se podvlečou pod tašku a přichytí ke krovu, u šindele se jedná o speciální kotvu s gelem, která se také přichytí ke krovu a u plechových střech se dá použít jak gelová kotva, tak přichycení k falcu jako u hromosvodu. Výjimkou nejsou ani ploché střechy s asfaltovými pásy, nebo kačírkem kam se umístí zatížené samonosné konstrukce, na které jsou fotovoltaické panely uchyceny. 

Co budu dělat s fotovoltaickými panely, až skončí jejich záruka?

Na fotovoltaické panely jsou standardně poskytovány záruky 20-25 let. Což je záruka na to, že po tuto dobu neklesne výkon fotovoltaiky pod 80 %. To je podstatou této záruky. Fotovoltaické panely vám budou sloužit dalších 30 let a pozvolna bude logicky klesat jejich výkon. V podstatě se dá říci, že fotovoltaické panely nejspíše nikdy během svého života měnit nebudete. Co se týká momentu, kdy fotovoltaické panely doslouží na maximum, pak je lze snadno odevzdat ve sběrném dvoře, protože koupí každého panelu se automaticky hradí recyklační poplatek.

Vyplatí se mi FVE - fotovoltaická elektrárna? Jaká je pořizovací cena?

Zda se FVE vyplatí záleží na mnoha faktorech. Mezi ně patří například účel použití (v rodinném domě či ve firmě), energetická náročnost budovy, chování obyvatel v domácnosti nebo lokalita umístěné nemovitosti. Návratnost vynaložených investic se může projevit za tři, pět, sedm nebo patnáct let. 

Pořizovací cena se pohybuje v rozmezí od 120 000 Kč do 450 000 Kč v závislosti na typu fotovoltaické elektrárny do domácnosti. Výhodou je však možnost získání dotace, která vám pokryje až 50 % nákladů!

Instalace FVE a jak dlouho trvá?

Instalace FVE trvá zpravidla 1 až 2 dny v závislosti na velikosti systému a typu střechy.  První den se obvykle instalují fotovoltaické panely na střechu, druhý den probíhá instalace střídače, baterie, ochran a napojení na vaši elektroinstalaci. U menších instalací lze stihnout obojí v jeden den. Odhadovanou dobu instalace vám sdělíme před realizací.

Instalaci fotovoltaické elektrárny předchází zdlouhavý proces, který může trvat jeden až dva měsíce v závislosti na napojování do distribuce ČEZ nebo EON. Součástí tohoto procesu je zajištění potřebné dokumentace jako je energetický posudek, projektová dokumentace, zajištění dotací, revizí a mnoho dalšího. Celý proces instalace pak může trvat zhruba tři měsíce. Vše zajistíme za vás.

Jak fotovoltaická elektrárna funguje?

Nejvíce energie z fotovoltaické elektrárny získává domácnost v průběhu dne, kdy dochází k největší produkci. Přebytky se ukládají do baterie, která se aktivuje ve večerních hodinách a začne domácnosti dodávat energii nastřádanou přes den. V ranních hodinách fotovoltaické elektrárna nemusí vyrábět potřebné množství energie a bývá proto doplňována z baterie či distribuční sítě. V případě systému s akumulací do vody posílá tyto přebytky jednotka wattrouter na ohřev teplé vody prostřednictvím bojleru nebo kotle s akumulační nádobou.

Potřebujete poradit?
Zanechte nám své číslo a odborník z Vaší oblasti se Vám ozve zpět.