Nová zelená úsporám: 80 000 Kč na tepelné čerpadlo

Při pořízení tepelného čerpadla pro vytápění domu teplou vodou je nyní možné značně ušetřit. Díky dotačnímu programu Nová zelená úsporám čerpadlo pořídíte za minimum a zároveň uspoříte za vytápění domácnosti.

Tepelné čerpadlo pro vytápění domu

Dotaci získáte při pořízení a instalaci nového hlavního zdroje tepla pro vytápění (tedy tepelného čerpadla) s případnou přípravou teplé vody včetně příslušenství a jeho zapojení do otopné soustavy výměnou za stávající hlavní zdroj tepla na vytápění v následujících případech výměny:

 • Starý kotel na tuhá paliva třída 1 a 2 (případně bez třídy)
 • Kotel na topný olej s revizí
 • Elektrokotel a jiné elektrické vytápění
 • Lokální topidlo/kamna (musí být hlavním zdrojem vytápění, tzn. musí pokrývat min. 51 % na vytápění)

Dotaci v hodnotě 80 000 Kč za Vás rádi vyřídíme v rámci dodávky na klíč. Stačí vyplnit kontaktní formulář a my se Vám obratem ozveme.

 

Tepelná čerpadla na klíč

Chcete řešit vytápění svého domu chytřejším způsobem? Tepelné čerpadlo je zařízení, které produkuje teplo bez fosilních paliv a je tedy šetrnější k životnímu prostředí. Instalace tepelného čerpadla přispívá k nižší produkci CO2 a pro svůj provoz potřebuje jen menší množství energie. Tepelné čerpadlo Viessmann lze využít jako pro vytápění tak pro chlazení a je energeticky opravdu úsporné.

Nejčastěji instalujeme extrémně tichá tepelná čerpadla německé značky Viessmann

 

Společnost Viessmann tepelná čerpadla vyrábí již od sedmdesátých let a neustále se snaží své produkty zdokonalovat, aby pokryla nároky všech uživatelů. Vyvíjí stále chytřejší řešení v oblasti vytápění a využívání energie směrem k udržitelnosti a šetrnému využívání zdrojů.

Princip fungování tepelných čerpadel

Tepelné čerpadlo Viessmann z okolního prostředí přebírá (čerpá) tepelnou energii a za pomoci topného systému ji předává do vytápěných místností. Energii lze získávat z podzemní vody, vzduchu či země. Tepelné čerpadlo je jednoduchý a především účinný způsob vytápění, který ke svému fungování vyžaduje poměrně málo energie. Tepelná čerpadla jsou svým výkonem vhodná jak pro vytápění radiátory, tak pro podlahové vytápění.

Tepelné čerpadlo vzduch voda 

Získávání tepelné energie ze vzduchu je nejsnažším způsobem fungování tepelného čerpadla. Vzduch je všude kolem nás a i při chladném počasí z něj lze získat prostřednictvím modelu „čerpadlo vzduch voda“ tepelnou energii pro vytápění či ohřev vody. Nejnižší teploty pro efektivní fungování tepelného čerpadla vzduch voda jsou obvykle cca -20 °C, a tak je tento typ tepelného čerpadla velice vhodným prostředkem pro vytápění a ohřev vody v našich zeměpisných šířkách.

Hledali jste výraz „tepelné čerpadlo cena vzduch voda“ a rádi byste se dozvěděli, na kolik vás pořízení tepelného čerpadla vzduch voda vyjde? Aktuálně se ceny tepelných čerpadel Viessmann pohybují v rozmezí od 200 do 300 tisíc, přičemž majitelé daných nemovitostí dosáhnou na dotaci 80 či 100 tisíc korun v závislosti na typu čerpadla.

Hlavní přednosti tepelných čerpadel

Viessmann tepelná čerpadla jsou kvalitním německým výrobkem s řadou předností, a proto jej můžeme doporučit každému, kdo chce získávat teplo ekologicky a úsporně. Výhody tepelných čerpadel Viessmann:

 • zařízení za chodu nevydává žádný hluk, jeho provoz je tichý a nepřenáší vibrace
 • čerpadla je možné ovládat i vzdáleně prostřednictvím mobilní aplikace
 • tepelná čerpadla Viessmann nabízí dobrý poměr cena/výkon
 • některé modely mohou fungovat i v režimu chlazení – klimatizace
 • ovládání tepelného čerpadla Viessmann je intuitivní a snadné
 • na tepelná čerpadla v naší nabídce lze získat od výrobce rozšířenou záruku na 5 až 10 let
 • při pořízení můžeme garantovat dotaci tepelného čerpadla do výše až 100 000 Kč

Instalace tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo se často doporučuje instalovat společně s fotovoltaickou elektrárnou, aby se tak docílilo ještě vyšších energetických úspor. Tepelné čerpadlo Viessmann je vhodným zařízením pro vytápění a ohřev vody jak v případě modernizací, tak při realizaci novostaveb. Velkou výhodou vzduchového tepelného čerpadla je jeho snadná instalace – lze jej umístit venku nebo i uvnitř. Případně existuje varianta, kdy je tepelné čerpadlo rozděleno na vnější a vnitřní jednotku. K tomuto kroku se přistupuje většinou z důvodu menších vnitřních prostor. Tepelná čerpadla Viessmann v naší nabídce jsou řešena jako vnější zařízení či kombinace vnějšího a vnitřního.

Máte nárok na dotaci tepelného čerpadla?

 • žádost o státní příspěvek na tepelné čerpadlo může podat vlastník nemovitosti, která je situována na území České republiky
 • o dotaci mohou zažádat i firmy, nejen fyzické osoby
 • dotace tepelného čerpadla na vytápění je v současnosti 80 000 Kč
 • aktuální výše dotace tepelného čerpadla s ohřevem vody je 100 000 Kč

Napsali o nás

Zavřít - ikona

Dotaz / Nezávazná poptávka fotovoltaiky nebo tepelného čerpadla

Pošlete nám nezávaznou poptávku nebo se nás zeptejte na cokoli.

Rádi Vám pomůžeme zodpovědět veškeré otázky spojené s fotovoltaikou i s tepelnými čerpadly.

Po vyplnění formuláře se Vám ozve odborník na fotovoltaiku z Vaší oblasti.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění najdete zde.
IcoPotřebujete poradit?
Zanechte nám své číslo a odborník z Vaší oblasti se Vám ozve zpět.