Záruka získání dotace

MÁME 100% ÚSPĚŠNOST PŘI ZÍSKÁVÁNÍ DOTACÍ NA FOTOVOLTAIKU
A SMLUVNĚ VÁM TO GARANTUJEME Více informací
100% úspěšnost při
získávání dotace!
Více informací

Bojler na fotovoltaiku: ušetřete za ohřev vody

Mnoho domácností spotřebuje nejvíce energie na topení a ohřev vody. Existuje však několik možností, jak náklady na teplou vodu snížit. Bojler nebo jiný zdroj horké vody můžeme v teplých měsících alespoň částečně nahradit solárními termickými panely, které využívají přímý ohřev vody v solárním kolektoru. Ještě výhodnější možností je však pořízení fotovoltaických panelů – fotovoltaiky na bojler.
Bojler na fotovoltaiku: ušetřete za ohřev vody

Vyplatí se fotovoltaický ohřev vody?

Ohřev vody fotovoltaikou se vyplatí každému, kdo využívá pro ohřev vody elektřinu. Fotovoltaické panely pracují i za snížené intenzity slunečního záření. To znamená že, vyrábí určité množství energie i zimních měsících. Současně je v létě využít přebytky energie např. pro napájení klimatizace. Další výhodou je klesající cena a možnost využití dotace. V rámci dotace Nová zelená úsporám 2022 je dokonce možné dotace na fotovoltaiku na bojler kombinovat s dalšími typy dotací na energetickou úsporu.

Jak funguje ohřev vody fotovoltaikou?

Bojler na fotovoltaiku

Mohlo by se zdát, že ohřev vody fotovoltaickými panely je poměrně složitá záležitost, ale opak je pravdou – ohřev vody fotovoltaikou funguje velmi jednoduše. Na střeše máte umístěny panely vyrábějící elektřinu. Ta je vedena do řídící jednotky, která je umístěná poblíž bojleru. Z řídící jednotky je přímo napájena elektrická spirála v bojleru. Voda se tedy ohřívá z fotovoltaiky, ne ze sítě. Navíc si také vyrábíte elektřinu pro další vlastní spotřebu.

Pro koho je bojler na fotovoltaiku vhodnou volbou

Fotovoltaické solární panely jdou nainstalovat na všechny tvary a typy střech. Ideální jsou střechy sedlové s orientací na jih, ale i jiné orientace lze snadno využít (prohlédněte si náš článek 3 nejčastější dotazy k FVE ).

Díky nutnosti minimálních stavebních úprav a zásahů do budovy je fotovoltaický ohřev vody vhodnou možností i pro ty, kteří už mají hotovou stavbu nebo rekonstrukci a pro využití sluneční energie se rozhodli až zpětně. Fotovoltaické solární panely drží na střeše vašeho domu celohliníková konstrukce, která odolá větru i dešti a zajišťuje maximální bezpečnost. Fungování fotovoltaické elektrárny navíc můžete sledovat kdykoliv a zdarma na svém mobilním telefonu. Pokud vás zajímá, jaký bojler k fotovoltaice je třeba pořídit, rádi vám doporučíme konkrétní model.

 

Máte zájem o bojler na fotovoltaiku?

Jsme rádi, že jste se rozhodli vydat se zelenější cestou. Hoďte starosti za hlavu a nechte vyřizování na nás. Proč si pořídit fotovoltaiku na bojler od Arpegu?

 • Arpeg zajišťuje celkový projekt instalace a zprovoznění fotovoltaiky na bojler

 • Arpeg smluvně garantuje vyřízení a proplacení dotace na ohřev vody fotovoltaikou i další fotovoltaické systémy

 • Arpeg Vám navrhne nejvýkonnější a nejvýhodnější řešení fotovoltaiky na míru Vašim potřebám

Chcete-li se dozvědět více, kontaktujte nás nebo si prohlédněte sekci Ohřev vody fotovoltaikou na našich webových stránkách.

Proč si vybrat fotovoltaiku?

 • Dotace na fotovoltaiku

  Snížíte poplatky za elektřinu

  Pokud se rozhodnete pro fotovoltaiku, můžete ušetřit až 20 040 Kč za rok. Budete nezávislí a nemusí vás trápit růst cen energií.

 • Dotace na fotovoltaiku 2021

  Ušetříte až 200 000 Kč s dotací NZÚ

  Garantujeme vám získání dotace z NZÚ. Ta se může vyšplhat až na krásných 200 000 Kč.

 • Fotovoltaika na střechu

  Výpadky proudu vás neohrozí

  Při výpadku distribuční sítě můžete dál svítit, surfovat na internetu, vařit i topit. Díky vlastní fotovoltaické elektrárně budete za vodou.

Mám zájem

Máte dotaz? Zeptejte se

Poptávkový formulář

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění najdete zde.
Potřebujete poradit?
Zanechte nám své číslo a odborník z Vaší oblasti se Vám ozve zpět.