Fotovoltaika s dotací Nová zelená úsporám- Nemyšl - Dědice
Celkový výkon fotovoltaické elektrárny: | 9,90 kWp |
---|---|
Kapacita baterií fotovoltaiky: | 10,65 kWh |
Počet solárních panelů: | 22 panelů |
Místo realizace fotovoltaiky: | Nemyšl - Dědice |
Region realizace: | Jihočeský kraj |
Rychle a jednoduše.
Další reference fotovoltaiky a tepelných čerpadel pro Jihočeský kraj
Solární elektrárna s bateriovým úložištěm o kapacitě 14,2 kWh - Stříbřec-Mníšek
Solární elektrárna na míru s výkonem 9,9 kWp - Rájov
Fotovoltaika s bateriovým úložištěm o kapacitě 14,2 kWp - Planá nad Lužnicí
FVE s bateriovým úložištěm a vyřízením dotace - Domanín
⭐⭐⭐⭐⭐ Jaroslav D.
Solární elektrárna s dobíjecí stanici pro elektromobil - Řepice
Firmu Arpeg mohu jen doporučit. Velmi příjemné a spolehlivé jednání. Splnili vše, co slíbili a ve stanovené termínu. Lenka B.
FVE s uložením vyrobené energie do baterií a nabíjecí stanici pro elektromobil - Popelín
Realizace fotovoltaiky s vyřízením dotace NZÚ - Křemže-Chmelná
Dobrá firma. Postupuje dle smlouvy, montáž dobré kvality, žádné UK. Pavel Š.
Nečekejte, nechte si
navrhnout řešení ještě dnes
V současnosti máme stále kapacitu na přijímání nových objednávek, takže se vám co nejdříve ozveme, abyste ji měli na střeše domu co nejdříve.
6 důvodů, proč zvolit
- Komponenty skladem - Máme vlastní dlouhodobě nasmlouvané dodavatele a speciální systém pro neustále doplňování skladových zásob.
- Komplexní dodávka fotovoltaiky na klíč – Vaši elektrárnu řešíme od A do Z. Navrhneme řešení, zpracujeme projektovou dokumentaci, požádáme o dotace, postavíme, připojíme a servisujeme.
- Bez záloh předem - Nepožadujeme zálohy předem. Jsme zdravá firma působící na trhu dlouhodobě.
- Za nás hovoří spokojení klienti - Názory našich klientů jsou pro nás zavazující. Prohlédněte si hodnocení, ať víte, jak pracujeme.
- Od roku 2018 na trhu - Co lépe může vypovědět o naší stabilitě a důvěryhodnosti, než naše historie.
- Staráme se o vás i po montáži - Jsme firma s historií, nezmizíme po realizaci. Naopak, o naše klienty se staráme dlouhodobě.
Levnější než
konkurence!
Jsme v průměru levnější než konkurence. Nevěříte? Pošlete nám konkurenční nabídku a nechte si sdělit naši cenu.
Zjistit víceOzvěte se nám
Rádi Vám pomůžeme zodpovědět veškeré otázky spojené s fotovoltaikou i s tepelnými čerpadly.
Po–Pá: 08:00–17:00
Pošlete poptávku/dotaz
FAQ - Často se nás ptáte
Chci střešní fotovoltaické panely, ale nemám orientaci na jih
Pokud chcete pořídit fotovoltaické panely, ale nemáte orientaci střechy na jih, pak to nevadí. Většina zájemců o instalaci fotovoltaických panelů na klíč nemá orientaci na jižní stranu a přesto fotovoltaiku pro výrobu vlastní elektřiny využívá. Jde hlavně o to, že jižní orientace se sklonem 35 stupňů je nejideálnější z hlediska maximální využitelnosti fotovoltaických panelů. Takže fotovoltaika je řešením pro všechny střešní plochy. Třeba již přidáním dvou fotovoltaických panelů se západní orientací, nebo rozdělením poloviny fotovoltaických panelů na východní a západní část, se dokážete dostat na stejnou využitelnost FVE jako při jižní orientaci. Jednoduchým řešením je tedy to, že FVE panelů na střeše budete mít v odpovídajícím počtu. Tento počet pro každou konkrétní střechu vám musí navrhnout dodavatel fotovoltaických panelů. U nás je tato služba zdarma.
Jak funguje fotovoltaika v zimě?
Máte obavy, že fotovoltaika v zimě nebude vyrábět dostatek energie kvůli absenci slunečního záření? I když se výkon FVE panelů v zimních měsících může snížit, neznamená to, že v zimě za elektřinu nebo ohřev vody neušetříte. V lednu a prosinci fotovoltaika funguje zhruba na 20 % výkonu. Nejvyšších výkonů dosahuje fotovoltaická elektrárna od dubna do konce září, za rok se počítá že v českých podmínkách vyrobí 5 kW fotovoltaická elektrárna 5 MWh energie.
Jaké FVE panely jsou pro mě nejvhodnější?
Volba správných FVE panelů se odvíjí od typu střechy, jejího sklonu, požadovaného výkonu a dalších záležitostí. Naše služba Fotovoltaika na klíč zahrnuje návrh nejideálnějšího řešení na základě vašich požadavků – s výběrem těch správných fotovoltaických panelů se tedy trápit nemusíte.
Je fotovoltaika ekologická?
Samozřejmě – ne náhodou se fotovoltaice přezdívá zelená energie. FVE snižuje znečištění ovzduší, dokáže vyrábět elektřinu i bez vody a snižuje naši nezávislost na neobnovitelných zdrojích energie. V neposlední řadě pomáhá v boji proti změnám klimatu.
Můžu používat fotovoltaiku pro podnikání?
Jistě – stačí navštívit naši sekci Fotovoltaika pro podnikání. Díky FVE pro firmy ušetříte náklady za drahou energii. Nezáleží na tom, zda je vaše firma malá nebo velká – ARPEG má v nabídce fotovoltaiku pro každého.
Má fotovoltaika i nevýhody?
Nevýhodou fotovoltaiky je pouze vyšší pořizovací cena. Díky dotaci Nová zelená úsporám naštěstí můžete při pořízení fotovoltaiky významně ušetřit a investice se vám navíc brzy začne vracet. Částečná energetická nezávislost díky vlastní FVE (fotovoltaické elektrárně) je ale k nezaplacení, nemyslíte?
Co fotovoltaika a elektromobil?
Fotovoltaika a elektromobily patří k sobě. Rádi pro vás zrealizujeme FVE i s nabíječkou na elektromobil. Na kombinaci fotovoltaiky a elektromobilního nabíjení navíc můžete získat ještě vyšší dotaci než na samotnou FVE. Máte zájem?
Dá se použít fotovoltaika jako střešní krytina?
Vzhled klasických FVE panelů může mnoho lidí odradit. Naštěstí pro vás máme estetičtější řešení ve formě solárních tašek. Pokud se na stavbu střechy teprve chystáte a uvažujete o pořízení fotovoltaiky, mohou být právě solární tašky vhodnou volbou – fotovoltaika jako střešní krytina je vysoce odolná, snadno se instaluje, má dlouhou životnost a je i pěkná na pohled. Solárními taškami se dá nahradit také vaše stávající střešní krytina (např. při rekonstrukci střechy).
Na jaký typ střechy se fotovoltaika hodí
V podstatě se dá říci, že fotovoltaické panely lze nainstalovat na jakýkoliv typ střechy. Fotovoltaické panely nelze aplikovat pouze na jeden typ střechy, a tím je střecha z eternitových tašek. Ty jsou v podstatě nepochozí, střecha pak může popraskat a zatékat do ní. Jinak jakékoliv střešní krytiny (pálené a betonové tašky, šindel, plechová střecha…) tím, že jsou pochozí, umožňují instalaci fotovoltaického systému. Instalace FVE panelů se provádí tak, že na tašky se pro účely kotvení použijí háky, které se podvlečou pod tašku a přichytí ke krovu, u šindele se jedná o speciální kotvu s gelem, která se také přichytí ke krovu a u plechových střech se dá použít jak gelová kotva, tak přichycení k falcu jako u hromosvodu. Výjimkou nejsou ani ploché střechy s asfaltovými pásy, nebo kačírkem kam se umístí zatížené samonosné konstrukce, na které jsou fotovoltaické panely uchyceny.
Co budu dělat s fotovoltaickými panely, až skončí jejich záruka?
Na fotovoltaické panely jsou standardně poskytovány záruky 20-25 let. Což je záruka na to, že po tuto dobu neklesne výkon fotovoltaiky pod 80 %. To je podstatou této záruky. Fotovoltaické panely vám budou sloužit dalších 30 let a pozvolna bude logicky klesat jejich výkon. V podstatě se dá říci, že fotovoltaické panely nejspíše nikdy během svého života měnit nebudete. Co se týká momentu, kdy fotovoltaické panely doslouží na maximum, pak je lze snadno odevzdat ve sběrném dvoře, protože koupí každého panelu se automaticky hradí recyklační poplatek.
Vyplatí se mi FVE - fotovoltaická elektrárna? Jaká je pořizovací cena?
Zda se FVE vyplatí záleží na mnoha faktorech. Mezi ně patří například účel použití (v rodinném domě či ve firmě), energetická náročnost budovy, chování obyvatel v domácnosti nebo lokalita umístěné nemovitosti. Návratnost vynaložených investic se může projevit za tři, pět, sedm nebo patnáct let.
Pořizovací cena se pohybuje v rozmezí od 120 000 Kč do 450 000 Kč v závislosti na typu fotovoltaické elektrárny do domácnosti. Výhodou je však možnost získání dotace, která vám pokryje až 50 % nákladů!
Instalace FVE a jak dlouho trvá?
Instalace FVE trvá zpravidla 1 až 2 dny v závislosti na velikosti systému a typu střechy. První den se obvykle instalují fotovoltaické panely na střechu, druhý den probíhá instalace střídače, baterie, ochran a napojení na vaši elektroinstalaci. U menších instalací lze stihnout obojí v jeden den. Odhadovanou dobu instalace vám sdělíme před realizací.
Instalaci fotovoltaické elektrárny předchází zdlouhavý proces, který může trvat jeden až dva měsíce v závislosti na napojování do distribuce ČEZ nebo EON. Součástí tohoto procesu je zajištění potřebné dokumentace jako je energetický posudek, projektová dokumentace, zajištění dotací, revizí a mnoho dalšího. Celý proces instalace pak může trvat zhruba tři měsíce. Vše zajistíme za vás.
Jak fotovoltaická elektrárna funguje?
Nejvíce energie z fotovoltaické elektrárny získává domácnost v průběhu dne, kdy dochází k největší produkci. Přebytky se ukládají do baterie, která se aktivuje ve večerních hodinách a začne domácnosti dodávat energii nastřádanou přes den. V ranních hodinách fotovoltaické elektrárna nemusí vyrábět potřebné množství energie a bývá proto doplňována z baterie či distribuční sítě. V případě systému s akumulací do vody posílá tyto přebytky jednotka wattrouter na ohřev teplé vody prostřednictvím bojleru nebo kotle s akumulační nádobou.
Jaká je budoucnost fotovoltaiky?
Jaká jiná, než zelená! Fotovoltaika je sice aktuálním trendem, ale do budoucna bude její obliba stále narůstat. Důvodem pro zářnou budoucnost fotovoltaiky jsou nejen neustále se zvyšující ceny elektrické energie, plynu a pohonných hmot, ale také snaha o udržitelnější život i obavy o zdraví naší planety.
Co znamená fotovoltaika?
Slovo fotovoltaika se skládá z řeckých výrazů pro světlo a volt. O tom, jak fotovoltaika funguje, můžete zjistit více například v našem článku Typy fotovoltaických panelů a jejich vlastnosti.
Rychle a jednoduše.