3 nejčastější dotazy našich zákazníků k fotovoltaickým elektrárnám

Připravili jsme pro vás 3 nejfrekventovanější otázky, na které se nás zákazníci ptají při úvahách o pořízení fotovoltaického systému. Doufáme, že níže uvedené odpovědi na dotazy k fotovoltaice budou prospěšné i vám, proto jsme se je rozhodli zde publikovat formou článku.
3 nejčastější dotazy našich zákazníků k fotovoltaickým elektrárnám

1 / Chtěl bych na střechu fotovoltaické panely, ale nemám orientaci na jih

Pro realizace fotovoltaiky to nemá určující vliv, neboť většina lidí nemá orientaci na jižní stranu a přesto fotovoltaiku pro výrobu vlastní elektřiny využívá. Jde o to, že jižní orientace se sklonem 35 stupňů je nejideálnější z hlediska maximální využitelnosti fotovoltaických panelů, ale třeba již přidáním dvou panelů se západní orientací, nebo rozdělením poloviny na východní a západní část se dokážete dostat na stejnou využitelnost FVE, jako při jižní orientaci. Jde je o to, že FVE panelů na střeše budete mít trochu více. Odborná firma se na každý dům musí podívat individuálně a navrhnout nejvhodnější řešení.

2/ Co budu dělat s panely až skončí jejich životnost?

Na panely jsou záruky 20-25 let . Jedná se o záruku na to, že po danou dobu neklesne výkon fotovoltaických panelů pod 80 procent, poté vám budou FVE panely sloužit dalších 30 let a pozvolna bude klesat jejich výkon, což je přirozené u všech fotovoltaických systémů. Zkrátka FVE panely nejspíše nikdy měnit nebudete, ale kdyby přece jen ano, jednoduše se odevzdají ve sběrném dvoře, protože koupí každého panelu se automaticky hradí recyklační poplatek.

3/ Na jaký typ střechy se fotovoltaika hodí

V podstatě se dá říci, že fotovoltaika lze instalovat na jakýkoliv typ střechy s výjimkou eternitových tašek, které v podstatě nebývají pochozí (střecha pak může popraskat a zatékat do ní). Jinak jakékoliv tašky, šindel ani plechová střecha nejsou problém pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Na tašky se používají háky, které se podvlečou pod tašku a přichytí ke krovu, u šindele se jedná o speciální kotvu s gelem, která se také přichytí ke krovu. U plechových střech se dá použít jak gelová kotva, tak přichycení k falcu jako u hromosvodu. Výjimkou nejsou ani ploché střechy s asfaltovými pásy nebo kačírkem, kam se umístí samonosné konstrukce pro FVE panely.

 

Pokud máte jakýkoliv dotaz k fotovoltaickým systémům, kdykoliv nás kontaktujte, rádi vám konkrétní dotazy zodpovíme a případně nezávazně naceníme realizace fotovoltaické elektrárny naší firmou.

Napsali o nás

Zavřít - ikona

Dotaz / Nezávazná poptávka fotovoltaiky nebo tepelného čerpadla

Pošlete nám nezávaznou poptávku nebo se nás zeptejte na cokoli.

Rádi Vám pomůžeme zodpovědět veškeré otázky spojené s fotovoltaikou i s tepelnými čerpadly.

Po vyplnění formuláře se Vám ozve odborník na fotovoltaiku z Vaší oblasti.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění najdete zde.
IcoPotřebujete poradit?
Zanechte nám své číslo a odborník z Vaší oblasti se Vám ozve zpět.