Dotace Nová zelená úsporám a fotovoltaika

Dotaci na fotovoltaiku může získat díky programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Dotace na FVE vypisovaná Ministerstvem životního prostředí podporuje environmentálně šetrné a efektivní využití zdrojů energie a obnovitelné zdroje energie, kam právě patří i fotovoltaické elektrárny.
Dotace FVE NZÚ

Hlavním cílem dotací z programu Nová zelená úsporám je zlepšení životního prostředí snížením produkce emisí znečišťujících látek a skleníkových plynů (především emisí CO2).

Odkud se berou peníze na dotace na fotovoltaiku?

Dotace Nová zelená úsporám (NZÚ) je financován z prodeje tzv. emisních povolenek. Emisní povolenky jsou nástrojem, jehož cílem je snížit negativní vliv skleníkových plynů na životní prostředí. Členské země Evropské unie si mezi sebou rozdělily emisní kvóty pro vypouštění uhlíkových plynů do ovzduší. V případě, že tyto kvóty daná země nepřekročí, lze s povolenkami obchodovat na evropských energetických burzách. Česká republika prodává své nevyužité povolenky ostatním členským státům, a tím získává peníze na tento dotační program.

 Dotace fotovoltaika – Nová zelená úsporám

Pro koho je dotace na fotovoltaiku určena a kdy žádat?

Dotace na FVE jsou určeny pro všechny majitele rodinných domů , kteří vidí v této změně přínos pro sebe i svou peněženku. Požádat můžete o dotaci na fotovoltaiku i v průběhu výstavby rodinného domu, dotace na FVE však bude vyplacena až po kolaudaci této nemovitosti. Podat žádost o dotaci můžete před samotnou montáží fotovoltaické elektrárny, v průběhu montáže, ale i zpětně do 24 měsíců od instalace fotovoltaické elektrárny.

Výše dotace na fotovoltaiku

Výše dotace na FVE se pohybuje od 35 000 Kč až do 200 000 Kč, přičemž nejlevnější fotovoltaiku lze pořídit už za 120 000 Kč Z dotace NZÚ pak bude vyplaceno max. 50 % uznatelných nákladu, rozhodující je typ fotovoltaické elektrárny. Na jednu domácnost může být pouze jedna aktivní žádost v dotačním programu NZÚ.

Úspora je u domácností odlišná, záleží na celkové energetické náročnosti. Pohybuje se však od 7 000 Kč do 40 000 Kč a návratnost investice se nejčastěji pohybuje v rozmezí 5-12ti let.

Vyplacení dotace na fotovoltaiku probíhá prostřednictvím Ministerstva životního prostředí na váš účet zpravidla během 2 měsíců po výměně elektroměru.

U nás vám dotaci na FVE vyřídíme zdarma v rámci dodávky fotovoltaického systému a vy se nemusíte o nic starat. Využijte tuto výhodu. Pokud se chcete dozvědět více, kontaktujte nás.

 

------------------

Téma článku: dotace na fotovoltaiku, dotace na FVE, fotovoltaika dotace, Nová zelená úsporám fotovoltaika, NZÚ fotovoltaika, NZÚ FVE.

 

Napsali o nás

Zavřít - ikona

Dotaz / Nezávazná poptávka fotovoltaiky nebo tepelného čerpadla

Pošlete nám nezávaznou poptávku nebo se nás zeptejte na cokoli.

Rádi Vám pomůžeme zodpovědět veškeré otázky spojené s fotovoltaikou i s tepelnými čerpadly.

Po vyplnění formuláře se Vám ozve odborník na fotovoltaiku z Vaší oblasti.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění najdete zde.
IcoPotřebujete poradit?
Zanechte nám své číslo a odborník z Vaší oblasti se Vám ozve zpět.