Nová zelená úsporám: Dotace na fotovoltaiku 2022

Zdražující se elektřina se stala pro mnoho lidí novým impulsem pro pořízení fotovoltaického systému. Dotační program Zelená úsporám poskytovaný Ministerstvem životního prostředí ČR je jedinečným způsobem, jak si pořídit fotovoltaiku na svůj dům nebo dokonce rekreační objekt za výhodnější cenu.
Nová zelená úsporám: Dotace na fotovoltaiku 2022

Pod názvem Nová zelená úsporám lze dotaci na podporu úspory energie čerpat i v roce 2022 a navíc v novém znění programu najdeme i spoustu novinek. Jaké jsou aktuální podmínky dotace na fotovoltaiku a jak vlastně dotace na fotovoltaiku získat?

Podmínky dotace na fotovoltaiku v roce 2022

Nové znění programu Nová zelená úsporám je platné od 1. října 2021 a mělo by v této podobně zůstat až do roku 2035. Dotace se vztahuje na všechny fotovoltaické systémy do velikosti 10 kWp a maximální výše podpory se navyšuje na 200 000 korun (s maximálním pokrytím 50 % celkových výdajů).
V případě, že žijete v Moravskoslezském, Ústeckém nebo Karlovarském kraji je dotace navýšena o 10 % – maximální výše podpory na jeden rodinný dům je tedy 220 000 Kč. Nově je možné žádat o dotaci také na trvale obývané rekreační objekty.

Dotace na fotovoltaiku 2022 nově bez omezení počtu panelů

Solárním technologiím a tepelným čerpadlům pro rodinné domy se věnuje podoblast s označením C.3. Nově si můžete na střechu umístit tolik panelů, kolik se jich vám tam vejde, jelikož velikost střešní fotovoltaiky už nemá horní limit dán spotřebou. Limitovaná je pouze finanční podpora, která končí na instalovaném výkonu 10 kWp. Za další kWp nad tento limit podporu nedostanete, ale neznamená to, že by větší instalace nebyla dovolena. Pojí se s tím však složitější administrativa. Stejně jako u dosavadního znění NZÚ, i v nových podmínkách zůstává nárok na jednorázový příspěvek 5 000 Kč na vypracování projektové dokumentace. Každou žádost je možné uplatnit pouze na jeden rodinný dům, který ale může obsahovat kombinaci opatření z více podoblastí podpory a tím podporu ještě navýšit.

Nová zelená úsporám 2022 podporuje i elektromobily

Dotace na fotovoltaiku v roce 2022 je možné kombinovat například s dotací „D.4 Instalace dobíjecích stanice“ pro elektromobil. Za instalaci wallboxu k dobíjení elektromobilu máte nárok na příspěvek 30 000 Kč (podmínkou přitom není vlastnictví elektromobilu) a nadto ještě dostanete zmíněných 10 000 Kč jako bonus za kombinaci.

Dotace na fotovoltaiku

Získejte ještě větší dotace na fotovoltaiku díky výhodným kombinacím

Další možností je kombinace s tepelným čerpadlem. Pokud tepelné čerpadlo ještě nemáte a rozhodnete se jím nahradit původní elektrokotel nebo jiný zdroj tepla na tuhá paliva a k tomu si navíc na střechu pořídíte solární elektrárnu, můžete čerpat podporu jak z podoblasti C.3, tak i C.2. Až k 200 tisícové dotaci tak získáte ještě jednorázový bonus 140 000 Kč. K tomu si můžete připočíst ještě dříve zmíněných 10 000 Kč za kombinaci dvou technologií.

Novou zelenou úsporám 2022 vyřídíme za Vás

Nerozumíte úředničině, nevíte, co je pro dotaci Nová zelená úsporám potřeba nebo si nejste jisti, jak splnit podmínky dotace na fotovoltaiku v roce 2022?

Pokud jde o samotný proces podání žádosti o podporu, vyřídíme veškerou potřebnou administrativu za Vás, stejně jako žádost o připojení, revize a výměnu elektroměru. Rádi Vám také vypracujeme projekt na míru tak, abyste dotační program Nová zelená úsporám využili na maximum a mohli začít co nejdříve spořit na elektřině a stát se energeticky nezávislými. Získání dotace na fotovoltaiku dokonce smluvně garantujeme. V případě zájmu nás kontaktujte nebo využijte poptávkové tlačítko na našich webových stránkách.

Napsali o nás

Zavřít - ikona

Dotaz / Nezávazná poptávka fotovoltaiky nebo tepelného čerpadla

Pošlete nám nezávaznou poptávku nebo se nás zeptejte na cokoli.

Rádi Vám pomůžeme zodpovědět veškeré otázky spojené s fotovoltaikou i s tepelnými čerpadly.

Po vyplnění formuláře se Vám ozve odborník na fotovoltaiku z Vaší oblasti.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění najdete zde.
IcoPotřebujete poradit?
Zanechte nám své číslo a odborník z Vaší oblasti se Vám ozve zpět.