Výměna elektrického kotle za tepelné čerpadlo Německého výrobce Viessmann.
Instalace tepelného čerpadla Viessmann Vitocal 100-S o výkonu 16kW v Rychvaldu.
Dvouvrtulová venkovní jednotka 100-S.
Výměna elektrického kotle za tepelné čerpadlo Německého výrobce Viessmann.
Instalace tepelného čerpadla Viessmann Vitocal 222-S o výkonu 8,7kW v Bílovci.
Dvouvrtulová venkovní jednotka 222-S.
Chci se zatím pouze zeptat.
Výměna elektrického kotle za tepelné čerpadlo Německého výrobce Viessmann.
Instalace tepelného čerpadla Viessmann Vitocal 100-S o výkonu 16kW v Rychvaldu.
Dvouvrtulová venkovní jednotka 100-S.
Výměna kotle na tuhá paliva za tepelné čerpadlo Německého výrobce Viessmann.
Instalace tepelného čerpadla Viessmann Vitocal 200-S o výkonu 15,3kW v Orlové.
Dvouvrtulová venkovní jednotka 200-S.
Instalace fotovoltaiky, na kterou se uplatňovala dotace proběhla rychle a ke spokojenosti naší klientky Veroniky.
Dvanáct fotovoltaických panelů přineslo do její domácnosti výkon 5,4 kWp.
V Moravskoslezkém kraji jsme udělali další realizaci fotovoltaické elektrárny. Konkrétně jsme fotovoltaiku instalovali na rovnou střechu rodinného domu v Hlučíně
Klientovi jsme kompletně zajistili fotovoltaiku. Na rovnou střechu rodinného domu jsme nainstalovali 22 solárních panelů a do suterénu domu technické zázemí včetně bateriového systému.
Celkový výkon fotovoltaických panelů se vyhoupl na 9,9 kWp a majitel domu byl s naší prací velmi spokojen.
Na rodinný dům v Českém Těšíně jsme instalovali 36 panelů fotovoltaiky o celkovém výkonu 8,10 kWp.
Zdroj je napojený na baterie, které uchovávají až 14kWh.
Pokud chcete pořídit fotovoltaické panely, ale nemáte orientaci střechy na jih, pak to nevadí. Většina zájemců o instalaci fotovoltaických panelů na klíč nemá orientaci na jižní stranu a přesto fotovoltaiku pro výrobu vlastní elektřiny využívá. Jde hlavně o to, že jižní orientace se sklonem 35 stupňů je nejideálnější z hlediska maximální využitelnosti fotovoltaických panelů. Takže fotovoltaika je řešením pro všechny střešní plochy. Třeba již přidáním dvou fotovoltaických panelů se západní orientací, nebo rozdělením poloviny fotovoltaických panelů na východní a západní část, se dokážete dostat na stejnou využitelnost FVE jako při jižní orientaci. Jednoduchým řešením je tedy to, že FVE panelů na střeše budete mít v odpovídajícím počtu. Tento počet pro každou konkrétní střechu vám musí navrhnout dodavatel fotovoltaických panelů. U nás je tato služba zdarma.
V podstatě se dá říci, že fotovoltaické panely lze nainstalovat na jakýkoliv typ střechy. Fotovoltaické panely nelze aplikovat pouze na jeden typ střechy, a tím je střecha z eternitových tašek. Ty jsou v podstatě nepochozí, střecha pak může popraskat a zatékat do ní. Jinak jakékoliv střešní krytiny (pálené a betonové tašky, šindel, plechová střecha…) tím, že jsou pochozí, umožňují instalaci fotovoltaického systému. Instalace FVE panelů se provádí tak, že na tašky se pro účely kotvení použijí háky, které se podvlečou pod tašku a přichytí ke krovu, u šindele se jedná o speciální kotvu s gelem, která se také přichytí ke krovu a u plechových střech se dá použít jak gelová kotva, tak přichycení k falcu jako u hromosvodu. Výjimkou nejsou ani ploché střechy s asfaltovými pásy, nebo kačírkem kam se umístí zatížené samonosné konstrukce, na které jsou fotovoltaické panely uchyceny.
Na fotovoltaické panely jsou standardně poskytovány záruky 20-25 let. Což je záruka na to, že po tuto dobu neklesne výkon fotovoltaiky pod 80 %. To je podstatou této záruky. Fotovoltaické panely vám budou sloužit dalších 30 let a pozvolna bude logicky klesat jejich výkon. V podstatě se dá říci, že fotovoltaické panely nejspíše nikdy během svého života měnit nebudete. Co se týká momentu, kdy fotovoltaické panely doslouží na maximum, pak je lze snadno odevzdat ve sběrném dvoře, protože koupí každého panelu se automaticky hradí recyklační poplatek.
Zda se FVE vyplatí záleží na mnoha faktorech. Mezi ně patří například účel použití (v rodinném domě či ve firmě), energetická náročnost budovy, chování obyvatel v domácnosti nebo lokalita umístěné nemovitosti. Návratnost vynaložených investic se může projevit za tři, pět, sedm nebo patnáct let.
Pořizovací cena se pohybuje v rozmezí od 120 000 Kč do 450 000 Kč v závislosti na typu fotovoltaické elektrárny do domácnosti. Výhodou je však možnost získání dotace, která vám pokryje až 50 % nákladů!
Instalace FVE trvá zpravidla 1 až 2 dny v závislosti na velikosti systému a typu střechy. První den se obvykle instalují fotovoltaické panely na střechu, druhý den probíhá instalace střídače, baterie, ochran a napojení na vaši elektroinstalaci. U menších instalací lze stihnout obojí v jeden den. Odhadovanou dobu instalace vám sdělíme před realizací.
Instalaci fotovoltaické elektrárny předchází zdlouhavý proces, který může trvat jeden až dva měsíce v závislosti na napojování do distribuce ČEZ nebo EON. Součástí tohoto procesu je zajištění potřebné dokumentace jako je energetický posudek, projektová dokumentace, zajištění dotací, revizí a mnoho dalšího. Celý proces instalace pak může trvat zhruba tři měsíce. Vše zajistíme za vás.
Nejvíce energie z fotovoltaické elektrárny získává domácnost v průběhu dne, kdy dochází k největší produkci. Přebytky se ukládají do baterie, která se aktivuje ve večerních hodinách a začne domácnosti dodávat energii nastřádanou přes den. V ranních hodinách fotovoltaické elektrárna nemusí vyrábět potřebné množství energie a bývá proto doplňována z baterie či distribuční sítě. V případě systému s akumulací do vody posílá tyto přebytky jednotka wattrouter na ohřev teplé vody prostřednictvím bojleru nebo kotle s akumulační nádobou.